Twój Mały Dom

pierwszy w Polsce serwis o małych domach

Deck-House Domki Mobilne i Modułowe
. Artykuły Domy Modułowe

Czy dom modułowy z płyty warstwowej może być przytulny?

Zastanawiasz się nad wyborem idealnego małego domu? Przeglądając strony internetowe i foldery producentów, to pytanie z pewnością pojawia się jako jedno z pierwszych podczas oglądania różnych ofert. Domy modułowe, chociaż w ogromnej większości budowane są na bazie połączenia elementów stalowych i płyt OSB, mogą zaskoczyć swoją przytulnością, zwłaszcza kiedy wykorzystywane są nowoczesne technologie, takie jak właśnie płyty warstwowe.

Dom z płyty warstwowej: połączenie drewna i stali

 

dom modułowy

Drewno to ciepło, a stal może być odczuwana jako zimna. Jednak, czy da się to pogodzić? Oczywiście! Główny materiał czyli drewno i chłodna stal wykazują diametralnie różne współczynniki przenikania ciepła, ale rozwiązaniem jest właśnie technologia płyty warstwowej. W dużym uproszczeniu, to jakby kanapka z płyt stalowych, uzupełniona rdzeniem z bardzo wydajnej izolacji. Badania przegrody cieplnej wykonanej w ten sposób wykazały, że ściana z płyty warstwowej o grubości zaledwie 160 mm odpowiada tradycyjnej, docieplonej ścianie o grubości ponad 600 mm! Gdy do tego dołożymy energooszczędną stolarkę zewnętrzną uzyskujemy niemal parametry domu pasywnego!!!

dom z płyty warstwowej- wnętrze

Dlaczego domy modułowe z płyty warstwowej to dobry wybór?

1. Szybki montaż
Domy modułowe z płyty warstwowej powstają w fabryce, co pozwala na równoczesne prowadzenie wielu procesów produkcyjnych. Montaż poszczególnych modułów na miejscu budowy zajmuje zaledwie kilka dni, co oznacza, że można wprowadzić się do swojego nowego domu szybko i bez zbędnych opóźnień.

2. Energooszczędność
Zastosowanie płyt warstwowych gwarantuje doskonałą izolacyjność termiczną, co znacząco przekładającą się na oszczędności finansowe podczas użytkowania i jest przyjazne dla środowiska, bo ogranicza zużycie z energii.

sypialnia w domy modułowym small home

3.Estetyka i dostosowanie do indywidualnych potrzeb
Ktoś mógłby spytać: przecież tak to można hale, magazyny czy, warsztaty robić, a nie domy do mieszkania? Nic bardziej mylnego. Producenci płyt warstwowych wykonują je w bardzo różnych wersjach kolorystycznych i fasonach, np. imitacjach drewna, co daje niesamowite możliwości projektowe. Wiodący producent domów modułowych Small-Home, znalazł sposób by dom modułowy był niezwykle przyjemny i estetyczny. Ściany od wewnątrz wykańczane są w sposób tradycyjny, płytą gipsową, którą można pomalować, wytapetować, położyć płytki ceramiczne lub nowoczesne, panele ścienne – kompozytowe lub z naturalnego drewna. Posadzki wykańczane są również w tradycyjny sposób zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami odbiorcy. Taki dom spełnia wszystkie normy z zakresu ochrony przeciw-pożarowej, więc nic nie stoi na przeszkodzie by wstawić do środka romantyczny kominek czy bardzo ostatnio modną tzw. „kozę”.

Firma Small-Home, specjalizująca się w budowie domów modułowych, oferuje różnorodne rozwiązania projektowe. Dzięki nim, domy nie tylko są nowoczesne, ale również przytulne. Mieszkanie w takim domu staje się co najmniej równie przyjemne, jak w tradycyjnym budynku.

wnętrze domu z płyty warstwowej small home

4. Trwałość i łatwość utrzymania
Co z trwałością, spytacie? Pomimo skłonności stali do korozji, producenci płyt warstwowych, a co za tym idzie, producenci domów modułowych, udzielają nawet 50 lat gwarancji na konstrukcję. Pokrycie zewnętrzne można łatwo odświeżyć. Materiał ten w zasadzie niemal eliminuje konieczność malowania co kilka lat czy zabezpieczania przed insektami i grzybami.

Dom modułowy – nowoczesność, przytulność i trwałość

Dom wykonany z płyty warstwowej oferuje nie tylko oszczędność w użytkowaniu, ale również przytulność, komfort i trwałość na długie lata. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się komfortem w czystej postaci.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Small-Home na stronie www.small-home.pl i odkrycia, jak dom modułowy może być idealnym rozwiązaniem.

sypialnia w domu modułowym small house

 

 

Podziel się